OBLIČEJ

Blepharoplastika – plastická operace očních víček

Operací očních víčekse řeší problém nadbytku kůže horních i dolních víček a tukových výhřezů .
S přibývajícím věkem elastičnosti kůže obličeje ubývá. Kůže se tenčí a je jakoby větší, což se projevuje právě poklesem očních víček a kůže kolem očí. Z problému se pak stává záležitost nejen kosmetická, ale často i zdravotní, protože kůže může poklesnout až natolik, že omezuje vidění. Důvodem uvolnění kůže kolem očních partií může být i radikální zhubnutí.
Tukové polštářky kolem očí jsou uložené v pouzdrech, která věkem ztrácejí svoji pevnost a dochází k vysunutí tukových polštářků pod kůži víček, což se projeví viditelnými váčky.
Plastickou operaci lze provést jak na horních, tak na dolních víčkách a lze též odstranit váčky pod očima a tím se zbavit unaveného vzhledu obličeje.
Operace očních víček, který řeší výše popsanou problematiku spočívá v odstranění nadbytku kůže víček a v případě přítomných tukových výhřezů i vyjmutí uvedených váčků. Zákrok se provádí v místním znecitlivění, protože zvláště při výkonu na dolních víčkách je potřeba spolupráce operovaného. Celkové znecitlivění (narkóza) se užívá v případech laserové operace dolních víček transkonjunktiválním přístupem.
Zákrok je velmi efektivní. Výsledkem by mělo být odstranění unaveného výrazu obličeje i rozšíření zorního pole.

Délka operace : 1 – 2 hodiny
Délka hospitalizace : 1 den

Zvětšení rtů

Díky výplním na bazi kyseliny hyaluronové tento zákrok dodá rtům požadovaný objem. Kromě toho se můžou zvýraznit i kontury, nebo vyhladit jemné vrásky kolem rtů.

Vrásky

Výskyt vrásek se mezi lidma hodně liší a může mít rozdílné důvody. Jedná se nejenom o proces stárnutí kůže, vznik vrásek ovlivňují i genetické faktory, životní prostředí, stávající životní styl (kouření, vystavování se slunečním paprskům) atd. S vráskama se dá účinně bojovat různými způsoby. Mimické vrásky zejména v horní třetině obličeje (čelo, glabela, kolem vnějších očních koutků) lze vyhladit pomocí aplikace botulotoxínových injekcí. Účinek nastupuje do 3-4 dní a trvá 3-6 měsíců. Výplňové materiály na bazi kyseliny hyaluronové slouží na zjemnění vrásek především v oblasti nosoretní rýhy, v oblasti horního rtu, ústních koutků, „marionetek“ atd. Efekt trvá 6-12 měsíců.

Níťový lifting

Lifting povislé kůže pomocí speciálních nítí je minimálně invazivní metoda rejuvenizace, která má ve srovnání s klasickým faceliftem řadu výhod. Nenahrazuje klasickou operační techniku, jenom nabízí možnosti tam, kde již výplně nestačí a klasický facelift ještě není zapotřebí. Technika spočívá v zavedení speciálních vstřebatelných nití s háčky do podkoží a následným povytažením kůže. Díky háčkům kůže zůstává povytažená a současně se podpoří tvorba tkání, které zpevní daná místa. Výkon se provádí ambulantně, v lokální anestezii a bez viditelných jizev.