INTIMNÍ OBLASTI

Labioplastika

Při nadměrné velikosti malých stydkých pysků (tj.pokud přečnívají výrazně přes velké stydké pysky) mohou mít ženy řadu potíží při sportovních aktivitách, při nošení těsných kalhot, plavek, spodního prádla, při pohlavním styku atd. Tyto problémy mohou narušit tolik potřebné sebevědomí ženy.
Labioplastika se provádí v celkové nebo lokální anestezii, kdy se chirurgicky odstraní nadbytečná tkáň. Rána se sešívá pomocí vstřebatelných stehů. Po zákroku v lokální anestezii může pacientka odejít domů. Po labioplastice v celkové anestezii pacientka odchází druhý den ráno.

Délka operace: 40 minut
Délka hospitalizace: 1 den (v případě operace v celkové anestezii)

Liposukce

Liposukce je operace, při které se odstraňují zásoby tuku nahromaděné na nežádoucích místech těla.
Vykonává se za účelem formování, zlepšení kontur a tvaru těla, nikoliv za účelem zhubnutí. Liposukce neřeší silnou nadváhu nebo obezitu. Je efektivní, pokud máte tukové zásoby v tzv. problémových partiích vašeho těla (především břicha, boků, hýždí, stehen, kolen, horních partií paží, brady), které nelze odstranit cvičením ani dietou.
Nejlepšími kandidáty pro liposukci jsou lidé s normální hmotností a pevnou elastickou kůží, kteří mají nadměrné, cvičením neodstranitelné tukové kapsy v určitých partiích. U osob se sníženou elasticitou kůže se pak liposukce často kombinuje s plastickou operací, při které je odstraněna přebytečná kůže.
Pomocí kovové kanyly dochází k rozrušení podkožního tuku. Kanyla je napojena na přístroj, jenž vytváří podtlak a ten umožní odsátí tuku z požadovaných oblastí. Odsávací kanyla je do těla vpravována krátkými, maximálně několik milimetrů dlouhými řezy, které obvykle chirurg umisťuje do přirozených záhybů kůže, aby po zhojení byly co nejméně viditelné.
Plastická chirurgie používá různé techniky, které se odvíjejí od celkového zdravotního stavu pacienta, rozsáhlosti zákroku, omezení rizik a komplikací a splnění představ pacienta o konečném výsledku.
Ve většině případů se užívá metoda tumescenční, což je odsátí za pomocí tekutiny. Kromě klasické liposukce, kde se podkožní tuk rozrušuje mechanicky pohybem kovovou kanylou, je možno odsátí tuku provést i liposukci vibrační, radiofrekvenční, ultrazvukovou nebo laserovou.

Délka operace : 1,5 – 2 hodiny
Délka hospitalizace : 1 den